ŞARTLAR VE KOŞULLAR

Teknisyenimizin çalışmaya başlamasına izin vermeden önce bu Sözleşmeyi öğrenmek sizin sorumluluğunuzdadır. Teknisyenimizin hizmete başlamasına izin verilmesi, bu Sözleşmenin tamamının kabul edildiği anlamına gelir.

1. TEKLİFLER:

Teklifler 7 gün boyunca geçerlidir. Müşteri tarafından yapılan herhangi bir ödeme (depozito, parça ve/veya işçilik vb.), bu Hüküm ve Koşulların tüm hükümlerinin tahmini ve kabulü anlamına gelir.

2. RANDEVULAR:

Tüm randevular, en erken müsaitlik durumuna göre 09:00-18:00 saatleri arasında ayarlanır. Servisten 1 saat önce arayacağız veya e-posta ve telefonla onayınızı isteyeceğiz. Randevuyu onaylamazsanız, hizmeti garanti edemeyiz. Santral kurulum randevuları, ürün(ler) gelene kadar planlanmayacaktır.

3. SERVİS ÇAĞRI ÜCRETİ:

Bir müşteri, kalifiye bir teknisyen için servis çağrısı talep ettiğinde; Teknisyenin işe gitmek için ofisten ayrıldığı süre ve sorunu analiz etmek için gereken süre (onarım hariç) üzerinden (servis bedeli) faturalandırılacaktır. Müşterinin herhangi bir nedenle işe devam etmek istememesi durumunda da (örneğin, cihazı onarmanın değerinden daha pahalıya mal olması) servis çağırma ücreti alınacaktırMüşteri, sorunun cihazın kendisinden kaynaklanması veya muhtemelen başka bir kaynaktan kaynaklanması durumunda servis çağrısı ücretinden sorumlu olacaktır. Bunlar: kurulum sorunları, kablo tesisat sorunu, elektrik sorunları, servis sağlayıcı sorunu (hattın telekom operatöründen kaynaklı çalışmaması) veya santral ile ilgili olmayan diğer sorunlar.
Müşteri uygun park yeri sağlayacaktır. Teknisyenimiz, yalnızca Kısıtlı Park Etme İznine sahip sokaklarda park imkânı yoksa hizmeti iptal edebilir.

4. ONARIM MALİYETİ:

Onarım maliyeti, onarımın gerçekleştirilme süresine değil, işe bağlıdır.

5. İPTALLER:

Bir randevuyu iptal etmek için müşteri, planlanan hizmet saatinden en geç 4 saat önce aramalıdır. Geç iptal eden, ulaşılamayan veya planlanan hizmet saatinde yerinde olmayan müşterilere 800TL +KDV iptal ücreti fatura edilecektir. Randevuyu iptal edecekseniz lütfen en kısa zamanda bilgi verin. Hemen cevap vermezsek mesaj bırakın.

6. TAMAMLANMIŞ ONARIM:

Müşteri tam olarak ödeme yaptıysa ve/veya kabul formunu imzaladıysa onarım tamamlanmış sayılır. Hizmetlerin tam olarak ödenmesi ayrıca müşterinin cihazı inceleyip test ettiğini ve hizmetin onları memnun edecek şekilde tamamlandığını gösterir. Tamamlanan veya devam eden onarımlar için geri ödeme yapmayız.

7. SORUMLULUKTAN FERAGAT:

Müşteri, Firmamız sahiplerini, çalışanlarını ve teknisyenlerini, müşteri cihazının/cihazlarının onarımından kaynaklanan her türlü hasar ve masraftan kaynaklanan açık ve zımni her türlü sorumluluktan muaf tutmayı kabul eder.

8. MÜŞTERİ SORUMLULUKLARI:

a) Hizmet sırasında 18 yaşında veya daha büyük bir kişi bulunmalıdır.
b) Müşteri, teknisyenin planlanmış ziyareti sırasında her zaman hazır bulunan geçerli bir ödeme şekline sahip olmalıdır. (Çek kabul etmiyoruz).
c) Teknisyen, çocuklardan, evcil hayvanlardan ve diğer dikkat dağıtıcı unsurlardan etkilenmeden cihaza sınırsız ve kolay erişime sahip olmalıdır.

9. ÖDEME:

Servis çağrısından önce ödeme planı yapılmadığı sürece, tüm işler işin tamamlanmasının ardından nakit/banka havalesi olarak hemen ödenecektir.

10. KURULUM ÜCRETİ:

Standart kurulum ücretimiz, başka herhangi bir ekipmanı bozmaya/çıkarmaya gerek kalmadan sadece santralin çıkarılmasını ve/veya kurulmasını kapsar. Kurulum esnasında kullanılacak malzemelerin (kablo, sarf malzemesi) maliyeti fiyata dahil değildir. Ekstra faturalandırılır. Kurulum firmamızdan kaynaklanmayan sebeplerden ötürü planlanan süre içinde bitemezse ekstra servis ücreti alınacaktır.

11. PARÇALAR:

Sadece orijinal parçaları veya daha iyisini kullanıyoruz. Kullandığımız parçalar garanti süresi içinde arızalanırsa, yedek parça için ücret alınmaz ancak nakliye ve taşıma ücretlerini ödemeniz gerekir. Parçalar, garanti süresinin dışında normal aşınma ve yıpranma nedeniyle arızalanırsa, yedek parça ve işçilik için normal ücretimizi alacağız.

12. ÖNERİLER:

Bir müşteri önerilerimize uysa dahi tarafımızca yapılmayan hiçbir işten sorumlu değiliz.

13. GARANTİ:

90 günlük garantimiz yalnızca onarmaya çalıştığımız aynı sorunu kapsar. Diğer sorunları, başkaları tarafından gerçekleştirilen onarımları veya arızanın bizim hatalarımızdan kaynaklanmadığını (örn. kablo hasarı, sıvı teması) durumları kapsamaz. Bu garanti müşteriye özeldir ve başkasına devredilemez. Uygun olmayan cihaz kullanımı, bakım ve taşınan cihazlar durumunda geçersizdir. Aynı garanti sorununu çözmek için birden fazla servis teknisyeni gönderilirse, ancak bir kusur bulunamazsa veya garanti dışı çıkarsa, bir servis çağrısı ücretlendirilir. Bir garanti sunmamanın en iyisi olup olmadığına karar verme hakkımız saklıdır. Teknisyenimiz arıza(lar)ı araştırır ve teknisyenimiz tarafından gerçekleştirilen işçilikle ilgili olmayan ikincil sorunlar bulursa, size onarımla ilgili maliyet(ler) için bir fiyat teklifi veririz. Halihazırda sağlanan işçilik veya parçalar için geri ödeme yapılmayacaktır. Kısmi geri ödemeler bizim takdirimize bağlı olarak sunulabilir. Harici sorunlardan veya başka birinin (teknisyenlerimiz dışında) onarımı algılaması veya kurcalaması nedeniyle oluşan hasarlar için garanti verilmez.

14. SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI:

Müşteriden tahsil edilen hizmet ücretlerimizi aşan tutarlardan sorumlu olmayacağız. HİÇBİR DURUMDA BU KOŞULLARA TARAFLAR GARANTİ İHLALİ, SÖZLEŞMENİN İHLALİ, İHMAL VEYA BU ŞART VE KOŞULLARLA BAĞLANTILI HERHANGİ BİR HUKUK TEORİSİNDEN KAYNAKLANAN HERHANGİ BİR ÖZEL, ARIZİ, DOLAYLI VEYA DOLAYLI ZARARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. BU ŞARTLARDA BELİRTİLEN GARANTİ, HERHANGİ BİR TİCARETE ELVERİŞLİLİK VEYA BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK GARANTİLERİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM DİĞER GARANTİLERİN YERİNE GEÇER VE MÜNHASIRDIR.

15. GARANTİ / UZATILMIŞ GARANTİ / SERVİS SÖZLEŞMESİ:

Bu onarım gerekli değerlendirme için yapılacaktır. Bu onarımın üretici garantisi / uzatılmış garanti / servis sözleşmesi tarafından ödeneceğini onaylıyorum. Bu onarımın maliyetine ilişkin sorumluluğumdan feragat edilmediğini kabul ediyorum ve üreticinin / servis sözleşmeli şirketin / uzatılmış garanti sağlayıcının bunların tam tutarının herhangi bir kısmını ödememesi durumunda bu onarımın maliyetinden şahsen sorumlu olmayı kabul ediyorum.

15. HASAR MUAFİYETİ:

Aşağıdaki kaynaklanan hasarlardan sorumlu değiliz.
a) Cihazın taşınması. Teknisyenin cihazı taşıması gerekmez, ancak bunu sizin için yapmayı kabul ederse, ortaya çıkan hasarlardan sorumlu tutulamayız.
b) Elektrik sorunları. Binanın elektrik sistemine bağlı cihazlar üzerinde çalışmanın doğasında var olan riskleri anlıyorsunuz. Buna göre, istenmeyen elektrik arızalarından sorumlu olmayacağız.

16. HİZMETİN REDDİ:

Makul takdir yetkimizi kullanarak, özellikle müşterilerin saygısız veya rahatsız edici olması, teknisyen için tehlike olması durumlarında, herhangi birine hizmet vermeyi reddetme hakkımızı saklı tutarız. Müşterinin kusuru nedeniyle reddedilen hizmetler için servis ücreti alınabilir.

Konuşmaya Başla
💬 Bize Yazın
Merhabalar..
Size nasıl yardımcı olabiliriz?